Barion Pixel 10 pontos „siker” recept GINOP pályázat készítéséhez! - KKVHÁZ | megtudhatja + elmondhatja + ott lehet

Az első GINOP vállalkozásfejlesztő pályázatok értékelési szempontrendszere tartalmazza a sikeres pályázati projektek „receptjét” és azokat a versenyelőnyt jelentő „mesterfogásokat” melyek együttesen szolgálják a magyar gazdaság és vállalkozások megerősödését.

Az értékelés során támogatásra érdemesek mindazok, akik az alábbi szempontok többségének megfelelnek. Lássuk az ideális beruházáshoz szükséges „hozzávalókat”:

 

  • kistelepülésen vagy szegény vidéken (komplex programmal fejlesztendő járásban) valósul meg,
  • új termelőeszközök, gépek, technológia beszerzését ill. max. 25%-os mértékben ezek elhelyezéséhez szükséges infrastruktúra kialakítását tartalmazza,
  • termelő vagy feldolgozó tevékenységet végez vagy épp előre lép a termelési értékláncban, tehát növeli a feldolgozottság szintjét,
  • fejlesztés helyszíne legalább 1-2 éve nem működő barnamezős telephely vagy ipari park,
  • működteti minimum 3 évig,
  • az előző 3 évben árbevétele évi  5%-ot növekedett és az  min. 15%-a export értékesítésből származott,
  • együttműködő vállalkozás, az az beszállítói tevékenységet végez vagy klasztertag,
  • innovatív, az az lezárt támogatásban részesített projekttel rendelkezik, és a létrehozott k+f+i eredményt a termelő beruházás során hasznosítja és/vagy iparjogvédelmi oltalommal rendelkezik,
  • új munkahelyet is létesít,
  • megújuló energia előállításra szolgáló végtermékek gyártásához kapcsolódó beruházás,

A „menü” összeállításának a logikája, hogy szemléletváltást indítson el, hogy a szegényebb vidékek gazdasági és társadalmi elmaradottságát csökkentse a jelenleg hiányzó termelő tevékenység támogatásával. A várt eredmény a kkv-k eredményességének és piaci pozíciójának erősítése, munkahelyek megtartása és a területi különbségek kiegyenlítődése.

Természetesen minden szempontnak megfelelni nagy kihívás, de bizakodásra ad okot, hogy nem teljes mértékben elvárás. Jó magyar közmondás szerint „abból főzünk, amink van”, ezért amennyiben fele (50%) pontszámot eléri a pályázatunk, akkor már támogatható.

 A versenyképes vállalkozások, támogatott pályázati projektek „receptje”: értékteremtés és értékesítés és újítás és együttműködés.

Pályázzunk együtt!              

Kocsis Gabriella

 Pályázati szakértő

 70/6089453

 
 
 

About Post Author