Infláció Csúcstalálkozó 2022 július 11.
16:00-18:00 ONLINE
Kedves Vitapartnereink!
A KKVHÁZ fontosnak érzi, hogy a családok, a kisvállalkozások legnagyobb félelmét, a vágtató infláció bekövetkeztének lehetőségét, alaposan átbeszéljük, tanácsokat adjunk a túléléshez, javaslatokat fogalmazzunk meg a kormányzati szintű intézkedésekre.
A vita ezúttal is fókuszcsoportokban történik, biztosítva a sokféle megközelítést és a szabad kreativitást.
A vitán azoknak a részvételét javasoljuk, akik elképzelésekkel rendelkeznek a témában és hajlandóak azt elmondani.
Tisztelettel kérjük, hogy a résztvevők készüljenek a vitára!
Az előzetes írásaikat hozzászólásaikat örömmel vesszük. A jelen cikk alatt találják a kommentár felületet.
Minden vélemény számít, hiszen az infláció mételye milliónyi apró részletben bújik meg.
A „vörös riasztás” hívószó nem csak marketing fogás, hanem talán még az ügy alul becslése is.
Kiemelt vendégeink:
Balatoni András, MNB Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság vezető
Pogátsa Zoltán, Soproni Egyetem egyetemi docens, közgazdász
Póka Valentin, Coface országigazgató
Török Zoltán, Raiffeisen Bank vezető elemző
A program:
15:45 – 15:55 Belépés
16:00 – 16:20 Vitaindító interjúbeszélgetés kiemelt szakértőkkel
16:20 – 17:00 Fókuszcsoportok vitabeszélgetése az inflációs problémák megoldási lehetőségeiről
17:00 – 17:30 A vitaasztalok beszámolói a javaslataikról
17:30 – 18:00 A kiemelt szakértők értékelései – gondolatai
REGISZTRÁCIÓ
A regisztráció térítés mentes, de feltétele az alábbi kérdőív kitöltése:
2 Comments
Szerintem egy “normál”, 2-3% infláció szükséges és ösztönző a gazdasági szereplőknek. Az a “lufipénz” kreálás globális szinten, ami az egyik oka a pénzromlásnak, nem most kezdődött. A pénzredszerek gyakorlatilag 10-15 éve már “töredezettek”, szét vannak esve. A magyar forint sajnos az ország mérete, gazdasági ereje miatt olyan, mint a falevél. Abban a gazdasági háborúban, amiben rejtetten mindig is benne voltunk (leginkább megtámadott félként, pl. 2006, 2009, 2011 körül elég sok nyugati barátunk dolgozott a forint összeomlásán) nehéz lesz stabilan maradnunk. Jó dolog, hogy ellentétben korábbi időszakokkal, legalább a saját nemzeti bankunk nem ellenünk játszik……a jelenlegi “irányított káosz” oka szerintem az, hogy néhány globális szereplőnek ez jó … és erre találtak az EU-ban kivitelezőket…
Véleményem szerint az infláció a gazdaság építőelemei közötti kötőelem szerepét tölti be. Nulla infláció a piacgazdaságban akkor létezne, ha a gazdaság nem működne. Az infláció mértékére az állam monetáris politikájának eszközeinek van ráhatása. Az infláció csökkenése gerjeszti a kereskedelmet, míg a növekedése visszafoghatja a gazdaságot (restriktív politika), mivel a pénzforgalmat csökkenti. Az aktív külkereskedelmi kapcsolataink miatt, nem lehet kivédeni a külső inflációt, ezért begyűrűződik a hazai gazdasági folyamatokba. Az “ársapka” ideig, óráig a költségvetési források terhére visszafoghatja az infláció mértékét, de megállítani a növekvő költségek miatt nem tudja. A jelenlegi globális válság közepette meg kell tanulnunk a növekvő inflációt elviselni úgy is, hogy személyes fogyasztásunkat csökkentjük. E közben beruháznunk kell minél többet annak érdekében, hogy a völgymenetből hegymenetre válthassunk.