Mára eldőlt, a világ a digitalizáció felé lépett. Kérem barátkozzanak meg a gondolattal, ebből Önök sem maradhatnak ki. Csak példaképpen említem, hogy hamarosan minden banki tranzakció online működik, bármely kormányzati ügyintézés ügyfélkaput használ, a tanácskozások túlnyomó része a virtuális térbe tevődik.
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Így van ez jól. Az emberi társadalom benne a világgazdasággal túl bonyolulttá vált. A 8 milliárd lélek táplálása, jólétben tartása roppant kihívás lenne még akkor is, ha a jelenlegi fejlettségi szinten kívánnánk maradni. Az fel sem merül, hogy visszalépjünk.
Talán sokan vágynának azokra a „békés” időkre, amikor lóhátról szemléltük a világot. Maradjon ennek az érzésnek a megadása a filmek feladata. Visszalépni lehetetlen. Sőt, egy helyben sem maradhatunk, hiszen tudjuk, korunkban évente 2-szer annyit fogyasztunk, mint amit a bolygónk megtermel. A katasztrófa csak úgy kerülhető el, ha az elménk minden erejét megfeszítve gyorsítjuk a kutatást és új technológiákat találunk ki az élelmiszer termelés, a globális felmelegedés, a küszöbön álló válságának – nem megelőzésére – túlélésére. A feladat oroszlánrésze a most felnövekvő nemzedékekre hárul, akik épp a napokban derült ki, hogy minden idők leggyengébb eredményét produkálták az OECD országokban végzett un. PISA teszten.
Nem csüggedünk, ebben a munkában együtt kell dolgoznunk a gépjeinkkel, robotjainkkal és a sokak által rettegett mesterséges intelligenciával is. Ezek a segítségek csak akkor állnak a rendelkezésünkre, ha megosztjuk velük a tudásunkat, betanítjuk őket. Ezek a megmentésünk reményét hordozó eszközök egy nyelven tudnak, az adatok nyelvén. Az az információ, ami nincs lefordítva a számítógép nyelvére – azaz nincs digitalizálva – nem értelmezhető ebben a harcban.
Mindannyiunk elemi érdeke, hogy a múlt tapasztalatai, a jelen teljesítményei a számítógépjeink számára ismertek legyenek. Így várhatunk tőlük, villámgyors helyes megoldásokat a kihívásainkra.
Hogy jönnek ide a kisvállalatok?
A kormányzatok és a multinacionális vállalatok digitalizációja nem most kezdődik. Régen tart már és remek eredményeket mutat. A kisvállalatok digitalizációja most kezdődik, és abban a kényelmes helyzetben vannak, hogy ők a most elérhető legfejlettebb technológiát építheti be. Ezzel versenyelőnyt szerezhetnek, – ki ne szeretne eredményesebb lenni -, és nem utolsó sorban hozzájárulnak az emberiség nagy küldetéséhez is, a számítógépjeinkkel való szövetséghez is.
Ezt a témát dolgozzuk fel következő a BKIK – KKVHÁZ rendezvényen.
Az esemény címe:
A digitalizáció előnyei a kisvállalatoknál
A megrendezésre ONLINE módon kerül sor, a ZOOM platformon.
Időpontja:
2024. január 29. (hétfő)
14:00-16:00 óráig
A virtuális vitaasztal meghívottjai lesznek, a kormányzat digitalizációért felelős vezetői, az egyetemi kutatás kiemelt szereplői, az 5 hazai EDIH és jó tapasztalatokkal rendelkező vállalatok reprezentánsai.
És természetesen Ön, akitől gondokról és sikerekről egyaránt szívesen hallunk.
Kérem, a témához illeszkedő kommentárjával, élénkítse a vitát.
Regisztráció az eseményre:
Az esemény ikonképét BING készítette.